ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός 1-4

Με χατ τρικ του Καρέλη και ένα του Μόρσεϊ ο Παναιτωλικός πέρασε νικηφόρα από την Ήπειρο επικρατώντας του ΠΑΣ Γιάννινα με 4-1.

Το σκορ άνοιξε στο 7ο λεπτό ο Μόρσεϊ για να έρθει ο Νίκος Καρέλης να διπλασιάσει τα τέρματα του Παναιτωλικού στο 25′ με τον Εραμούσπε να μειώνει σε 2-1, εννέα λεπτά αργότερα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, δεν απειλήθηκε και στο 71ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ο Καρέλης διαμόρφωσε το 1-3 με τον Κρητικό επιθετικό να βάζει το κερασάκι στην τούρτα στο 87′ όταν και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του Αγρινίου για το τελικό 1-4.

ΠΑΣ Γιάννινα (Θ. Στάικος): Σούλης, Σόρια, Εραμούσπε, Μπαγκαλιάνης, Κιάκος, Καραχάλιος, Λιάσος (59′ Τζίμας), Ποζνάνσκι, Μέντες, Ροσέρο, Σταματελόπουλος (72′ Παμλίδης).

Παναιτωλικός (Γ. Αναστασίου): Ανέστης, Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χατζηθεοδωρίδης, Μλάντεν, Ντίας (59′ Μάρτενσον), Ντουάρτε, Σενγκέλια (58′ Κολοβός), Μόρσεϊ (59′ Νταγκό), Καρέλης.