Βόλος – Άρης 2-0

Mε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο ο Βόλος συνέχισε την καταπληκτική πορεία του επικρατώντας και του Άρη με 2-0.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Ντέλετιτς στο 26ο λεπτό, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματά τους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαριέντος.

Στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου (47′) ο Βόλος πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Μεθκίδα, το οποίο όμως ακυρώθηκε, καθώς ήταν εκτεθειμένος στην αρχή της φάσης ο Οζέγκοβιτς.

Επτά λεπτά αργότερα ο Άλχο αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα για το τάκλιν του στον Ιτούρμπε, την ώρα που έβγαινε ολομόναχος με τον Κλέιμαν, αφήνοντας τους γηπεδούχους με 10 παίκτες για το υπόλοιπο της αναμέτρησης.

Βόλος: Κλέιμαν, Ουές, Εσκοβάλ, Σιέλης, Οικονομόπουλος, Μπαριέντος, Τσοκάνης, Παόλο Φερνάντες, Μεζκίδα (64′ Ματίγια), Ντέλετιτς, Οζέγκοβιτς.

Άρης: Κουέστα, Εμπακατά, Μαζικού, Πίρσμαν, Φαμπιάνο, Ντιόπ, Νταμπό (68′ Γκρέι), Μάνου Γκαρθία, Μαντσίνι, Ιτούρμπε, Πάλμα (74′ Ζερβίνιο)