Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα 3-0

Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός του Παναθηναϊκού έκανε χατ τρικ και οι “πράσινοι” προχώρησαν στο 5Χ5 επικρατώντας του ΠΑΣ Γιάννινα με 3-0.

Ο Ισπανός εξτρέμ άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό και με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασίου, κάνοντας το 1-0 για το «τριφύλλι». Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 54′ διπλασίασε με τον ίδιο τρόπο τα προσωπικά του τέρματα αλλά και του Παναθηναϊκού κλείνοντας ο ίδιος το σκορ στο 70′ με πλασέ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο τελικό 3-0.

Παναθηναϊκός: Μπρινιόλι, Σάντσες, Πούγγουρας, Σάρλια (81′ Σένκεφελντ), Γκάνεα (73′ Χουάνκαρ), Πέρεθ, Κουρμπέλης (46′ Μπερνάρ), Αϊτόρ, Παλάσιος (73′ Βέρμπιτς), Τσέριν, Σπόραρ

ΠΑΣ Γιάννινα: Σούλης, Εραμούσπε, Παντελάκης, Μπαγκαλιάνης, Σόρια, Καραχάλιος, Μπιλμπάο, Ποζνάνσκι, Ροσέρο (74′ Λιάσος), Παμλίδης και Τζίμας.