Αστέρας Τρίπολης – Άρης 0-2

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Άρης πέρασε νικηφόρα από την Τρίπολη επικρατώντας του Αστέρα με 2-0.

Μετά από δύο αγωνιστικές και με τον Τόλη Τερζή να παραμένει υπηρεσιακός προπονητής, ο Άρης πήρε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς και πλέον πατάει γερά στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας φτάνοντας τους επτά βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε ο Γκρέι στο 20ο λεπτό με τον Εμπακατά να διαμορφώνει το τελικό 0-2 με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού. Ο Αστέρας πίεσε στο τελευταίο τέταρτο του παιχνιδιού όταν στο 75′ αποβλήθηκε ο Ματέο Γκαρσία αφήνοντας τον Άρη με 10 παίκτες.

Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Τσιφτσής, Καρμόνα, Πίτσου (63′ Ατιένθα), Καστάνιο, Άλβαρες, Στάνκο, Ντομίνγκεθ, Ριέρα, Μπερτόγλιο (64′ Μπαρτόλο), Γκαρντάφσκι (46′ Τιλίκα), Μπαράλες (63′ Μπενίτο).

Άρης (Απόστολος Τερζής): Κουέστα, Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού, Ντουκουρέ (71′ Ενκουλού), Μανού Γκαρθία (71′ Πάλμα), Μαντσίνι (86′ Οντουμπάγιο), Ιτούρμπε (70′ Σεΐκ), Ματέο Γκαρσία, Γκρέι (79′ Πίρσμαν).