Βόλος – Αστέρας Τρίπολης 3-3 sto 98′!

Οι γηπεδούχοι κρατούσαν μια σπουδαία νίκη μέχρι και το όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπαράλες να ισοφαρίζει σε 3-3 στην τελευταία φάση του αγώνα.

Καταπληκτικό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με Βόλο και Αστέρα Τρίπολης να αναδεικνύονται ισόπαλοι 3-3. Οι γηπεδούχοι έφτασαν να προηγηθούν ακόμα και με 3-1 με γκολ των Φαν Βέερτ, Πάολο Φερνάντες και Ντέλετιτς ενώ ο Αστέρας είχε προηγηθεί στο 28′ με τον Μπενίτο. Ο Τιλίκα στο 68′ μείωσε σε 3-2 για να έρθει ο Μπαράλες στο 98ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 3-3.

Βόλος (Οσβάλντ Τανσό): Κλέιμαν, Άλχο (82′ Τάχατος), Σιέλης, Εσκοβάλ, Λούνα, Τσοκάνης, Ματίγια (57′ Ουεντραόγκο), Ντέλετιτς (82′ Ουές), Πάολο Φερνάντες (88′ Τσέλιος), Βίκτορ Φερνάντες, Φαν Βέερτ.

Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Καστάνιο, Πίτσου, Άλβαρες, Μουνάφο (71′ Σονί), Στάνκο, Γκαρντάφσκι (61′ Σίτο – 78′ Ρούμπεν Γκαρσία), Μπερτόγλιο, Ριέρα (46′ Τιλίκα), Μπενίτο (61′ Μπαράλες).