Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 1-3

Με γκολ και φάουλ του Κούρτιτς ο ΠΑΟΚ πέρασε από την Λεωφόρο.

Ο ΠΑΟΚ στην πρώτη του ευκαιρία ευτύχησε να προηγηθεί στο ματς. Μετά από λάθος στο κέντρο ο Ζίβκοβιτς πήρε την μπάλα και έκανε ανενόχλητος το γύρισμα από αριστερά, με τον Άκπομ να κάνει το σουτ στην κίνηση, μέσα στην περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Μπρινιόλι.

Στο 58ο λεπτό ο Μαουρίσιο πέρασε στο ματς ως αλλαγή και ένα λεπτό αργότερα με σουτ από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πασχαλάκη, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ανέλαβε δράση ο Κούρτιτς που με πέναλτι και απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Παναθηναϊκός: Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Βέλεθ, Σάρλια, Χουάνκαρ, Πέρεθ, Αλεξανδρόπουλος (58′ Μαουρίσιο), Βιτάλ (58′ Χατζηγιοβάνης), Παλάσιος, Καρλίτος, Ιωαννίδης (66′ Βιγιαφάνιες)

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια (33′ λ.τ Ροντρίγκο), Εσίτι, Κούρτιτς, Μπίσεσβαρ, Ζίβκοβιτς, Μουργκ (70′ Ελ Καντουρί), Άκπομ