ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός 3-0

Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε με 3-0 του Παναιτωλικού, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από τέσσερις ισοπαλίες και 2 ήττες. Πέντε συνεχόμενες ήττες για τον Παναιτωλικό.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν σε μία εύκολη επικράτηση, ανοίγοντας το σκορ στο 33ο λεπτό με το πέναλτι του Εραμούσπε. Ο Περέα έκανε το 2-0 τέσσερα λεπτά αργότερα, ενώ ο Κάργας “έγραψε” το τελικό 3-0.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν, Σάλιακας (68΄ Τριάδης), Εραμούσπε, Κάργας, Πέερσμαν, Καραχάλιος (85΄ Λιάσος), Ντομίνγκεθ, Γκαρντάβσκι (62΄ Οικονομόπουλος), Σνάιντερ (69΄ Μορέιρα), Μιλιντσεάνου, Περέα

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Μελίσσας, Αποστολάκης, Μπακαδήμας, Λούι (46΄ Καρέλης), Κορνέλιους, Φλόρες, Χουχούμης (52΄ Μπελεβώνης), Τσιγγάρας, Μαλής, Ντουάρτε, Βέργος