Λίγα πράγματα από τον ΟΦΗ

Ένας ΟΦΗ χωρίς διάθεση αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο ΒΑΚ με τον Ρούβα

Χωρίς πολλές φάσεις κύλησε το πρώτο μέρος με τον ΟΦΗ να εμφανίζεται νωθρός προκαλώντας την δυσφορία των περίπου 100 φίλων του ΟΦΗ που βρέθηκαν στο ΒΑΚ.

Ο Ρούβας ήταν αυτός που απείλησε για πρώτη φορά στο παιχνίδι όταν στο 9΄ στο σουτ του Λυκούδη η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Η πρώτη καλή ευκαιρία στο παιχνίδι για τον ΟΦΗ ήρθε λίγο πριν το ημίχρονο όταν μετά από σέντρα του  Ζορμπά, ο Ροβίθης έπιασε την κεφαλιά και  η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Λίγο καλύτερος παρουσιάστηκε στην επανάληψη ο ΟΦΗ. Οι “ασπρόμαυροι” αφού έχασαν πέναλτι με τον Κυζιρίδη, ένα λεπτό αργότερα άνοιξαν το σκορ με τον νεαρό Δαμιανάκη.

Ο Ρούβας κατάφερε να αντιδράσει και δέκα λεπτά πριν το τέλος της φιλικής αναμέτρησης ισοφάρισε σε 1-1 με τον Βασιλαρόπουλο που ήταν και το τελικό σκορ.