Η Εθνική Ελπίδων το πάλεψε αλλά τελικά λύγισε από την Κροατία

Παρά την καλή εμφάνιση και την εκπληκτική επιστροφή στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, η Εθνική Ελπίδων ηττήθηκε από την Κροατία και ολοκλήρωσε την πορεία της στα προκριματικά του EURO 2025 στην 3η θέση.

Η Εθνική Ελπίδων τα έδωσε όλα κόντρα στην Κροατία όμως δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, με τη “γαλανόλευκη” να γνωρίζει την ήττα με 3-2 και να μην παίρνει το εισιτήριο για τα playoffs του EURO U21.

Οι Kροάτες πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με τα γκολ των Κατσαβέντα (16′) και Μπέλιο (34′), αλλά οι Έλληνες μαχητές ισοφάρισαν πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Αρχικά, ο Κωστούλας με κεφαλιά μείωσε, από σέντρα του Μουζακίτη στο 45’+3′, και ένα λεπτό αργότερα ο Μπακούλας με ωραίο πλασέ βρήκε δίχτυα έπειτα από πάσα του Κουρφαλίδη.