Έπαιξαν Χνάρης και Λαγουδάκης στο φιλικό με την Κύπρο

Οι δύο ποδοσφαιριστές αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο της φιλικής ισοπαλίας της Εθνικής Παίδων.

Για ακόμα μια φορά οι Κωνσταντίνος Λαγουδάκης και Μανώλης Χνάρης χρίστηκαν διεθνείς στο παιχνίδι της Εθνικής Ελλάδας με αντίπαλο την Κύπρο που έληξε ισόπαλο 2-2.

Οι δύο παίκτες του ΟΦΗ πήραν χρόνο συμμετοχής από τον τεχνικό της Εθνικής Παίδων Βασίλη Παπαδάκη που στο παρελθόν ήταν προπονητής της Κ17 του συλλόγου και αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα.

Η Ελλάδα προηγήθηκε στο 21′ με τον Σιδηρόπουλο ενώ η Κύπρος ισοφάρισε στο 33′ με τον Σάββα ενώ το 2-1 έγινε με τον ίδιο ποδοσφαιριστή τέσσερα λεπτά αργότερα για να διαμορφωθεί το τελικό σκορ στο 90′ με τον Κοντόπουλο.

ΕΛΛΑΔΑ (Βασίλης Παπαδάκης):Χριστοδουλόπουλος, Χριστόπουλος, Μόκρης, Θεοχάρης, Κρομμύδας, Κάπελλας, Σιδηρόπουλος, Μπέρδος, Τσιώκος, Σιώζιος, Βύντρα.

Αγωνίστηκαν ακόμη: Αρβανιτάκης, Μανταζέλης, Παπαδημητρίου, Καππάτος, Λαγουδάκης, Παπαδόπουλος, Χνάρης, Μιχαηλίδης, Ιωάννου.