Πίσω τα λάθη, μπροστά οι ευκαιρίες!

Eπιμέλεια:Γιάννης Σταματάκης

Ο ΟΦΗ πρέπει να αφήσει πίσω τα δυο προηγούμενα παιχνίδια και τα λάθη που έγιναν και να κοιτάξει τη συνέχεια, καθώς θα χρειαστεί να «αρπάξει» τις ευκαιρίες που θα του παρουσιαστούν.

Στο χθεσινό παιχνίδι με τους Περιστεριώτες, ο ΟΦΗ «κρατούσε» τη νίκη για περίπου 83’ λεπτά, όμως γι’ ακόμη μια φορά δεν κατάφερε να την πάρει, καθώς ο Ατρόμητος ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του αγώνα, σε μια αρκετά περίεργη φάση.

Οι διαμαρτυρίες των ανθρώπων του ΟΦΗ μπορεί να είναι σωστές, αφού το πλάγιο έπρεπε να δωθεί υπέρ του ΟΦΗ, όμως η εικόνα της ομάδας κυρίως στο δεύτερο μέρος, σου έβγαζε την εντύπωση ότι κάποια στιγμή με κάποιον τρόπο το γκολ θα έρθει.

Δυστυχώς έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, ο Τραϊανός Δέλλας, οι συνεργάτες του και οι ποδοσφαιριστές, θα πρέπει να αφήσουν πίσω  το παιχνίδι με τον Ατρόμητο, μαθαίνοντας όμως από αυτό και να κοιτάξουν μπροστά, γιατί στο παιχνίδι με τον Βόλο (εάν λέμε ότι ο ΟΦΗ πάει για τις θέσεις 5-8) θα πρέπει να πάρει το «τρίποντο» προκειμένου να καλύψει το χαμένο έδαφος.