ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα 4-2

Η ΑΕΚ κατάφερε να κερδίσει με 4-2 στην “Opap Arena” τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.

To 1-0 για τους γηπεδούχους, έγινε από τον Σιμάνσκι στο 15′, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα, στο 35΄και στο 45′ με σκόρερς του Σομποσίνσκι και Τζίμα να φέρει “τούμπα” το ματς.

Στο δεύτερο 45λεπτο η Ένωση μπήκε για να πάρει τη νίκη και τα κατάφερε, αφού με τα τέρματα των Πόνσε (69′, 79′) και Λιούμπισιτς (74′) έγραψε το τελικό 4-2.

ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Σιντιμπέ, Βίντα, Χατζισαφί, Πήλιος, Σιμάνσκι, Πινέδα, Άμραμπατ, Ελίασον, Τσούμπερ, Γκαρσία.

ΠΑΣ Γιάννινα: Σούλης, Σόρια, Τσαούσης, Σομποτσίνσκι, Μπακαδήμας, Λιάσος, Τζίνο, Ντεμίρ, Ροσάλες, Τζίμας, Λεό.