Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ 1-3

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κερδίσει με 3-1 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο.

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 3-1 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το καταπληκτικό σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, έξω από την περιοχή στο 5ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές στο δεύτερο 45λεπτο και κατάφεραν να φέρουν “τούμπα” το ματς πετυχαίνοντας τρία τέρματα.

Αρχικά το γκολ της ισοφάρισης ήρθε από το αυτογκόλ του Τορεχόν στο 72′, ενώ ένα λεπτό μετά ο Ζίβκοβιτς με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-1 για τον δικέφαλο. Το τελικό 3-1 για την ομάδα του Ράσβαν Λουτσέσκου, διαμόρφωσε ο Κωνσταντέλιας στο 90′, με όμορφο πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Παναιτωλικός (Πετράκης): Τσάβες, Μλάντεν, Χουάνπι, Χατζηθεοδωρίδης (68′ Φρ. Ντουάρτε), Τορεχόν, Σενγκέλια (68′ Ντίας), Τσιγγάρας, Ζοάο Πέδρο, Μαλής, Στάγιτς, Λιάβας.

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Kοτάρσκι, Σάστρε, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες, Μάρκος Αντόνιο, Μεϊτέ, Ντεσπόντοφ, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Τζίμας (46′ Σαμάτα).