Παράδοση άνευ όρων

Το φάντασμα του ΟΦΗ συνεχίζει να περιφέρεται ανά την Ελλάδα και παραδόθηκε στον Ολυμπιακό από το πρώτο ημίχρονο γνωρίζοντας την ήττα με 4-0.

Η αναμέτρηση του Φαλήρου ήταν έτσι και αλλιώς είχε μεγάλο βαθμό δυσκολίας αλλά ο ΟΦΗ φρόντισε να τα κάνει ακόμα πιο εύκολα για τον αντίπαλο του παρουσιάζοντας μια οικτρή εικόνα που δεν δικαιολόγησε ούτε το ταξίδι του από το Ηράκλειο μέχρι την Αθήνα.

Δεχόμενος δύο γκολ στα πρώτα 12 λεπτά με παιδικά λάθη της άμυνας του από τον Μασούρα και τον Ελ Κααμπί, το παιχνίδι έλαβε τέλος στο πρώτο τέταρτο. Από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα δεν έχουν καμία κρίση, ούτε κάποιο σχόλιο. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένας μονόλογος των γηπεδούχων, ήρθε το 3-0 από τον Ποντένσε στο 34ο λεπτό μετά το λάθος του Γαγιέγος για να λήξει το πρώτο ημίχρονο με αυτό το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε με το παιχνίδι να είναι επιθετικός μονόλογος του Ολυμπιακού για να έρθει το τελικό 4-0 από τον Φορτούνη στο 58ο λεπτό.