Πεντάλεπτο “μπλακ – άουτ” για τον ΟΦΗ και ήττα – ντροπή στην Κέρκυρα με 4-1

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στην Κέρκυρα με τον Μάντζιο όμως ένα 5λεπτο “μπλακ – άουτ” και τρία γκολ μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα έφεραν την ήττα με 4-1 στο νησί των “Φαιάκων”.

Οι παίκτες του Νίκου Αναστόπουλου μπήκαν δυνατά στο πρώτο 20λεπτο όταν και σκόραραν με τον Βαγγέλη Μάντζιο και κάπου εκεί… “έσβησαν τα φώτα”.

Ο ΟΦΗ δέχτηκε 3 γκολ μέσα σε 5 λεπτά(!) και το 0-1 του 20′ έγινε 3-1 στο 25ο λεπτό με σκόρερ τους Γραμμόζη, Βέντσελ, Ιωάννου!

Στο δεύτερο μέρος, ο ΟΦΗ ήταν απλώς θεατής περιμένοντας απλά το τέλος του αγώνα και στις καθυστερήσεις ο Σαχσανίδης δέχτηκε ένα αστείο γκολ όταν ο Βέντσελ έκανε το σουτ από την άμυνα της Κέρκυρας, η μπάλα πέρασε από πάνω του και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του διαμορφώνοντας το τελικό 4-1!