Διπλό για τη Λάτσιο στο «Ντιέγκο Μαραντόνα» – Στον πάγκο ο Μανδάς

Η Λάτσιο επικράτησε εκτός έδρας της Νάπολι με 2-1 μέσα στο «Ντιέγκο Μαραντόνα», με τον Χρήστο Μανδά να βρίσκεται στον πάγκο.

Την πρώτη της φετινή νίκη, ύστερα από δύο ήττες, πανηγύρισε η Λάτσιο, που επιβλήθηκε της Νάπολι με σκορ 2-1 μέσα στο «Ντιέγκο Μαραντόνα», στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Serie A, υποχρεώνοντας έτσι το σύνολο του Ρούντι Γκαρσιά στην πρώτη του ήτα στο πρωτάθλημα. Στον πάγκο έμεινε ο Χρήστος Μανδάς, που βρέθηκε για πρώτη φορά στην αποστολή των Λατσιάλι.

Η Νάπολι ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση έχοντας την κατοχή της μπάλας και πιέζοντας για το γκολ. Η Λάτσιο είχε όλες κι όλες δύο τελικές εκ των οποίων μία στον στόχο. Αυτό ήταν και το 1-0 με δράση τον Λουίς Αλμπέρτο στο 30ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι όμως είχαν την άμεση απάντηση δύο λεπτά μετά με τον Ζιελίνσκι. Το τελικό 2-1 όμως σημείωσε ο Νταΐτσι Καμάντα στο 52ο λεπτό.