Βαριά ήττα για την Ελλάδα – Έπαιξε ο Γιάννης Αποστολάκης

Η Ελλάδα γνώρισε ήττα-συντριβή από την Ισπανία με 5-0 στη δεύτερη αγωνιστική του Euro-u19.

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι η Ελλάδα έκανε πολύ κακό πρώτο ημίχρονο και αυτή τη φορά γνώρισε τη συντριβή από την Ισπανία. Η ομάδα του Τάσου Θέου γνώρισε 2η ήττα κάτι που σημαίνει πως αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Η Ισπανία που πλέον είναι στην κορυφή του δεύτερου ομίλου αφού έκανε το 2χ2, ενώ στο 17ο λεπτό προηγούταν με 3-0 χάρη στα γκολ των Μπαρμπέρα – Μοράν και Παλάσιος που μέσα σε 3′ πέτυχαν τρία τέρματα.

Μάλιστα στο 45+1′ η φούρια ρόχα πέτυχε και τέταρτο τέρμα για το 4-0 του ημιχρόνου πριν ο Κάσας στην επανάληψη (57′) διαμορφώσει το βαρύ 5-0 για την Ισπανία κόντρα στην Ελλάδα. Ο Γιάννης Αποστολάκης έκανε το ντεμπούτο του με την φανέλα της Εθνικής Ομάδας μπαίνοντας στο παιχνίδι στο 74ο λεπτό.