Ελλαδάρα για φίλημα – Γονάτισε στην Αθήνα η Ιρλανδία

Η Εθνική Ελλάδας ήταν πολύ ανώτερη της Ιρλανδίας και με χρυσό σκόρερ τον Μασούρα επικράτησε με 2-1 βάζοντας πλώρη για την διεκδίκηση των πρώτων θέσεων.

Οι διεθνείς μας ήταν ανώτερη σε όλο το παιχνίδι και κατάφερα να προηγηθούν με σκόρερ τον Μπακασέτα που ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε η Εθνική ομάδα μετά από χέρι που βρήκε από σέντρα του Μασούρα. Η Ιρλανδία ισοφάρισε στο 29ο λεπτό με γκολ του Κόλινς ωστόσο η Εθνική ομάδα κατάφερε να σκοράρει στο 49’ με γκολ του Μασούρα και να διαμορφωθεί το τελικό 2-1 από το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου.

Ελλάδα (Γκουστάβο Πογέτ): Βλαχοδήμος, Μπάλντοκ, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος, Τσιμίκας, Κουρμπέλης, Μάνταλος, Μπακασέτας, Πέλκας (71′ Φούντας), Παυλίδης (71′ Γιακουμάκης), Μασούρας.

Ιρλανδία (Στίφεν Κένι): Μπαζούνου, Κόλινς, Ίγκαν, Λένιχαν (89′ Πάροτ), Ντόχερτι, Κάλεν, Μόλουμπι (81′ Ομπαφέμι), Ο’ Ντάουντα (53′ ΜακΚλιν), Σμόλμποουν (53′ Νάιτ), Άιντα (46′ Τζόνστον), Φέργκιουσον.