Μan to Man με τους παίκτες του ΟΦΗ

Η ατομική κριτική των παικτών του ΟΦΗ στο παιχνίδι με την Λαμία.

Mανδάς
Μια φορά χρειάστηκε να παρέμβει και ήταν η φάση του αγώνα, στην επέμβαση του στην προσπάθεια του Βέργου στο 2-1. Αφού δεν ήρθε εκεί η ισοφάριση, ο Τοράλ καθάρισε το ματς στην συνέχεια.

Λάρσον
Περισσότερο παρεμβατικός στο παιχνίδι του το Σάββατο, ακόμα μια ασίστ – η 5η φετινή που τον κάνει και πρώτο στην λίστα.

Τοράρινσον
Αμυντικά δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα, επιθετικά βρήκε χώρους και πάτησε την περιοχή της Λαμίας για αρκετές φορές.

Διαμαντής
Δεν βρέθηκε σε καλή μέρα, κακές εκτιμήσεις στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο ανέβηκε και ουσιαστικά δεν είχε αρκετή δουλειά.

Βούρος
Δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι όμως ανέβασε πάρα πολύ την απόδοση του και στο δεύτερο ημίχρονο ήταν απλός και δίχως προβλήματα.

Πασαλίδης
Ξανά εμφάνιση σε ψηλά στάνταρ, έβγαλε το παιχνίδι αλάνθαστος και δίχως το παραμικρό πρόβλημα κόντρα στους παίκτες της Λαμίας.

Ντιουσέ
Λάθος μεταβιβάσεις στο πρώτο 20λεπτο, δεν ήταν παρεμβατικός στην εκδήλωση του παιχνιδιού, δεν μπόρεσε να παίξει κάθετα.

Μεγιάδο
Επανήλθε στις υψηλές πτήσεις με μια εμφάνιση – σφραγίδα. Ανασταλτικά δεν άφησε τίποτα να πέσει κάτω, δημιουργικά πήρε πολλές πρωτοβουλίες ενώ πέτυχε και ένα πολύ ωραίο γκολ.

Μπάκιτς
Έπαιξε σχεδόν σε όλες τις θέσεις του άξονα, ξεκινώντας από το “6” και ανεβαίνοντας μέχρι και το “10”. Απολαυστικός με την μπάλα στα πόδια, πραγματικό κομπιούτερ.

Νέιρα
Όσο είχε δυνάμεις, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, πήρε πρωτοβουλίες, είχε συμμετοχή στα γκολ. Στο δεύτερο έμεινε από δυνάμεις και φυσιολογικά έγινε αλλαγή.

Ντίκο
Σπουδαίο παιχνίδι από τον Μαλινέζο, πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ, είχε φάσεις για να πετύχει και δευτερο, ταλαιπώρησε σε μεγάλο βαθμό την άμυνα της Λαμίας.

ΑΛΛΑΓΕΣ

Περέα
Έπαιξε λίγο και δεν μπορεί να κριθεί.

Τοράλ
Η ποιότητα του δεν αμφισβητείται και όταν είναι υγιής δεν… βλέπει τον πρώτο. Δύο γκολ, το πρώτο τόσο απλό και συνάμα τόσο όμορφο.