Man to Man με τους παίκτες του ΟΦΗ

Η ατομική κριτική των παικτών του ΟΦΗ στο παιχνίδι με τον Ιωνικό.

Μανδάς
Σταθερός, δεν απειλήθηκε και στην μοναδική, μεγάλη επέμβαση, που έκανε ο Σεμπά ήταν σε θέση οφσάιντ.

Τσιλιανίδης
Ο Νταμπράουσκας τον επέλεξε για να δώσει επιθετικότητα δεξιά και εν μέρει το πέτυχε, αμυντικά αντιμετώπισε προβλήματα με τον Φαντιγκά.

Μπαλογιάννης
Αμυντικά δεν έδωσε βαρός από την πλευρά του ο Ιωνικός, επιθετικά δεν βρήκε χώρους. όμως η ευστροφία του, του δίνει την δυνατότητα και δίνει πανέξυπνη ασίστ για το 0-2 του Τοράλ.

Βούρος
Δεν έχασε μονομαχίες από τον Μάντζη, στα στημένα δεν τον είχε “χρεωθεί” εκείνος, επιχείρησε να βγάλει με ασφάλεια την μπάλα από την περιοχή του ΟΦΗ.

Διαμαντής
Καλή συνεργασία ξανά με Πασαλίδη, Βούρο, βρήκε χώρους από τα αριστερά για να προωθήσει το παιχνίδι του ΟΦΗ.

Πασαλίδης
Ξανά αλάνθαστος, κέρδισε το πέναλτι από τον Μπουενά ξεκλειδώνοντας τη νίκη του ΟΦΗ.

Περέα
Έδωσε αρκετές μονομαχίες στην μεσαία γραμμή, δημιουργικά δεν βοήθησε.

Ντιουσέ
Πήρε πολλές πρωτοβουλίες, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο όπου περνούσαν από τα πόδια του οι περισσότερες επιθέσεις παίρνοντας την μπάλα από τους στόπερ του ΟΦΗ.

Μπάκιτς
Ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, βρήκε χώρο να γίνει απειλητικός με το σουτ να πηγαίνει στο δοκάρι, έχασε δύο φορές τον Μάντζη στα στημένα του Ιωνικού.

Τοράλ
Ο απόλυτος πρωταγωνιστής με τα δύο γκολ που πέτυχε. Φάνηκε περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο όπου προσπάθησε να χτίσει τις αντεπιθέσεις του ΟΦΗ.