Man to Man με τους παίκτες του ΟΦΗ: Διασώθηκε μόνο ο Μανδάς

Η ατομική κριτική των παικτών του ΟΦΗ στο παιχνίδι με τον Άρη.

Μανδάς
Ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ ήταν ο λόγος που δεν άνοιξε περισσότερο στο σκορ, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο όπου κράτησε χαμηλά το σκορ με τις επεμβάσεις του.

Λάρσον
Ο Σουηδός μπακ έκανε το χειρότερο του παιχνίδι με την φανέλα του ΟΦΗ, αμυντικά είχε πολλά προβλήματα και επιθετικά δεν βοήθησε καθόλου με πολύ κακές αποφάσεις.

Μπαλογιάννης
Δεν βοήθησε καθόλου, ούτε στην ανάπτυξη του παιχνιδιού, ούτε επιθετικά και αμυντικά αντιμετώπισε πολλά προβλήματα

Βούρος
Δεν βρήκε ρυθμό σε όλο το παιχνίδι, πολλές λάθος μεταβιβάσεις, χάνει την μπάλα στην φάση του Ιτούρμπε με αποτέλεσμα να έρθει το 0-3.

Γιαννούλης
Έδωσε πολλές μονομαχίες με τον Καμαρά, προσπάθησε μέχρι το τέλος.

Τοράρινσον
Όλοι γνώριζαν πως δεν είναι η θέση του, αγωνίστηκε στόπερ εξ’ ανάγκης αλλά παίζοντας και ως αριστερό μπακ δεν προσέφερε τίποτα επιθετικά.

Μεγιάδο
Ήταν συνεχώς μια ταχύτητα πίσω από όλους τους χαφ του Άρη. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο είχε αφήσει μόνιμα έναν αεροδιάδρομο από τον άξονα του ΟΦΗ που δεν μπόρεσε να τον κλείσει ποτέ.

Ντιουσέ
Στατικός, δίχως εμπνεύσεις σήμερα, αντιμετώπισε πολλά προβλήματα με τον Νταρίντα όπου δεν κατάφερε να τον περιορίσει ποτέ.

Τοράλ
Ο Ισπανός αγωνίστηκε, είχε διάθεση όμως έμεινε μακριά από τον καλό του εαυτό καθώς του έλειψαν οι εμπνεύσεις στο παιχνίδι του.

Μπάκιτς
Ο Μαυροβούνιος δεν κατάφερε να βρει χώρο για να γίνει απειλητικός, έμεινε μακριά από την απόδοση του αγώνα με την Λαμία. Δεν κατάφερε να προωθήσει το παιχνίδι του ΟΦΗ, ούτε να απειλήσει – με εξαίρεση ένα σουτ – την εστία του Άρη.

Ντίκο
Πολύ κακές αποφάσεις, κυρίως όταν πατούσε περιοχή και η άμυνα του Άρη δεν τον αισθάνθηκε καθόλου.

ΑΛΛΑΓΕΣ

Λουίζ Φελίπε
Ο Βραζιλιάνος πρόλαβε ίσα ίσα να παίξει 4 λεπτά.

Μοσκέρα
Από τα πόδια του Κολομβιανού έγιναν όλες οι φάσεις του δευτέρου ημιχρόνου. Ήταν δραστήριος και κινητικός.

Γιοχού
Έπαιξε λίγο και όταν μπήκε ο ΟΦΗ δεν αμύνθηκε.

Μπιφουμά
Πέρασε απαρατήρητος δίχως να πάρει πρωτοβουλίες.

Τσιλιανίδης
Όταν μπήκε προσπάθησε να δώσει ώθηση, όταν ο Νταμπράουσκας τον πήγε σε θέση μπακ – χαφ δεν μπόρεσε να βοηθήσει καθόλου.