N.Π.Σ. Βόλου – ΑΕΚ 0-4

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Επίδειξη δύναμης της ΑΕΚ στο Πανθεσσαλικό.

Σαν σίφουνας πέρασε την Τετάρτη η ΑΕΚ από το Πανθεσσαλικό Στάδιο, συντρίβοντας με 4-0 τον Βόλο. στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Παρουσία 8.000 φιλάθλων του ο «δικέφαλος» άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με κεφαλιά του Μήτογλου, ενώ διπλασίασε τα τέρματά του στο 30′ με ένα εκπληκτικό σουτ του Πινέδα.

Μάλιστα πέντε λεπτά αργότερα η ΑΕΚ ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ, με τον Φαν Βέερτ να σκοράρει εις βάρος της πρώην ομάδας του, μετά από τη δεύτερη ασίστ του Αραούχο στο ματς.

Στο 67ο λεπτό ο Λιβάι Γκαρσία με τρομερή κεφαλιά έκανε το 4-0 για την «Ένωση».