Ολυμπιακός – Λαμία 2-0

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 2-0 της Λαμίας σημειώνοντας τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα.

Στο 22ο λεπτό ο Χάμες Ροντρίγκες άνοιξε το σκορ με μία ψιλοκρεμαστή κεφαλιά από πλάγια θέση, που αιφνιδίασε τον Σαράνοφ, ενώ ο Μπακαμπού έξι λεπτά αργότερα βγήκε τετ-α-τετ με τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του με ωραίο πλασέ. Στο 56ο λεπτό ο Χουάνγκ έπιασε ένα σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι, πριν καταλήξει άουτ.

Ολυμπιακός-Λαμία 2-0

Γκολ: 22′ Χάμες Ροντρίγκες (Ολυμπιακός), 28′ Μπακαμπού (Ολυμπιακός)

Κίτρινες: Σλίβκα (Λαμία), Μπιέλ (Ολυμπιακός)

Δοκάρια: 56′ Χουάνγκ (Ολυμπιακός)

Ολυμπιακός: Πασχαλάκης, Άβιλα, Μπα (11′ λ.τ Παπασταθόπουλος), Ντόι, Ρέαμπτσουκ (60′ Μαρσέλο), Σαμασέκου, Ίνμπομ Χουάνγκ, Μασούρας (60′ Βαλμπουενά), Μπιέλ, Χάμες (74′ Βρουσάι), Μπακαμπού (74′  Ελ Αραμπί)

Λαμία: Σαράνοφ, Σιμόν, Γκοράνοβ (83′ Σαραμαντάς), Ασκόβσκι, Αντέτζο, Τζανδάρης, Σλίβκα, Ασκόβσκι (58′ Γκουστάβο), Νούνιες, Γιακουμάκης (83′ Καραμάνος), Ντε Βινσέντι (69′ Ρόμανιτς)