Man to Man με τους παίκτες του ΟΦΗ

Η ατομική κριτική των παικτών του ΟΦΗ στο παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης.

Στίβενς
Δεν έχει ευθύνη στα γκολ που δέχεται, αντιθέτως κάνει σπουδαίες επεμβάσεις στο δεύτερο ημίχρονο κρατώντας το σκορ σε χαμηλά επίπεδα.

Λάρσον
Μακριά από τον καλό του εαυτό ο Σουηδός, αμυντικά ταλαιπωρήθηκε από τον Μπαρτόλο, επιθετικά δεν έδωσε τίποτα απολύτως.

Μπαλογιάννης
Επιθετικά δεν έδωσε την ώθηση που θα ήθελε ο Νιόπλιας, αμυντικά επέτρεψε πολλές φορές στον Γκαρντάφσκι να γίνει επικίνδυνος.

Βούρος
Έδωσε πολλές μάχες με τον Μπαράλες, στις περισσότερες από αυτές βγήκε νικητής με τον Αργεντινό επιθετικό του Αστέρα.

Διαμαντής
Καλή συνεργασία με το Νιόπλια, πολλές φορές χρειάστηκε να καλύψει τον Λάρσον όταν εκείνος έβγαινε στην επίθεση.

Μεγιάδο
Πολλά λάθη, από δικό του ξεκινάει το 2-0 του Αστέρα Τρίπολης, φανερά εκτός ρυθμού και δικαιολογημένα έγινε αλλαγή στο ημίχρονο.

Ντιουσέ
Πρώτη κακή εμφάνιση για τον Σενεγαλέζο, δεν έδινε βοήθειες ανασταλτικά και δημιουργικά δεν έδωσε τίποτα απολύτως.

Περέα
Ο Ισπανός δεν κατάφερε να δώσει το κάτι παραπάνω δημιουργικά και δίχως να προσφέρει κάτι στην ανάπτυξη του ΟΦΗ.

Ντουρμισάι
Επιθετικά δεν έβγαλε ενέργεια, δεν πήρε πρωτοβουλίες και δεν απασχόλησε καθόλου την άμυνα του Αστέρα.

Ντίκο
Στο πρώτο ημίχρονο ήταν μαχητικός, πήρε πάνω του προσπάθειες αλλά δίχως ουσία.

Γκερέρο
Ο Ισπανός ήταν ολομόναχος, δεν τροφοδοτήθηκε σχεδόν ποτέ από τους συμπαίκτες του και οι δύο ευκαιρίες του ΟΦΗ ήταν μόνο από αυτόν.

ΑΛΛΑΓΕΣ

Τοράλ
Μακριά από τον καλό του εαυτό, δεν κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να δώσει αυτό που ήθελε ο ΟΦΗ παραγωγικά αφού δεν τροφοδότησε επαρκώς τους συμπαίκτες του.