Απόλλων Σμύρνης-Βόλος 1-1

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Ο Απόλλων Σμύρνης πήρε ισοπαλία 1-1 από τον Βόλο χάρη στο γκολ του Ντάουντα, αλλά παρέμεινε στην τελευταία θέση πίσω από τη Λαμία, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Super League.

Στο 59ο λεπτό ο Φερνάντες έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σόρτσαν, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα της Μαγνησίας. Μάλιστα ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι στο 71′ σε απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ενδιάμεσα οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Ντάουντα (66′), ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, με τον ίδιο παίκτη πάντως να βρίσκει δίχτυα και στο 81ο λεπτό με κεφαλιά, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για την «ελαφρά ταξιαρχία».

Γκολ: 59′ Φερνάντες (Βόλος), 81′ Ντάουντα (Απόλλων)

Κίτρινες: Μεταξάς (Βόλος), Σιέλης (Βόλος)