Man to Man με τους παίκτες του ΟΦΗ

Η ατομική κριτική των παικτών του ΟΦΗ στο παιχνίδι με την Λαμία.

Σωτηρίου

Σταθερός στις επεμβάσεις του, δεν απειλήθηκε και παρενέβη όποτε χρειάστηκε με αποκορύφωμα την μεγάλη απόκρουση του στο 92′ στο σουτ του Αραμπούλι όταν σφράγισε τη νίκη.

Μαρινάκης

Σταθερός και συνεπής αμυντικά, στο πρώτο ημίχρονο βρήκε χώρους για να βγάλει συνεργασίες επιθετικά.

Γιαννούλης

Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα αμυντικά, σταθερός και με καλές συνεργασίες με τον Βούρο.

Βούρος

Δεν είχε προβλήματισμούς από τους επιθετικούς της Λαμίας.

Πασαλίδης

Πολύ καλή συνεργασία με τον Βούρο, καίριες παρεμβάσεις καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα που τον ολοκλήρωσε αλάνθαστος.

Μεγιάδο

Έδωσε αρκετές μονομαχίες με τους κεντρικούς χαφ της Λαμίας και ιδιαίτερα με τον Μπεχαράνο κερδίζοντας αρκετά φάουλ κυρίως στην μεσαία γραμμή.

Νέιρα

Ένα άγγιγμα του αρκεί για να αλλάξει την ροή του αγώνα όπως στην φάση του 0-1 όπου με μαγικό τρόπο απλά ακούμπησε την μπάλα για να δώσει την ασίστ στον Στάικο.

Στάικος

Πέτυχε το πρώτο γκολ της χρονιάς με ωραίο διαγώνιο σουτ, αρκετή δουλειά ανασταλτικά.

Τσιλιανίδης

Πήρε αρκετές πρωτοβουλίες παίζοντας πάνω στην γραμμή και με πολλές επιθέσεις ένας εναντίον ενός.

Μπουζούκης

Δεν φάνηκε ιδιαίτερα όσο αγωνίστηκε πάνω στην γραμμή, στο δεύτερο ημίχρονο κινήθηκε περισσότερο στον άξονα όπου και πήρε πρωτοβουλίες βγάζοντας τον ΟΦΗ σωστά στην επίθεση.

Λουίζ Φελίπε

Τα βρήκε σκούρα με τον Αντέντζο που τον αντιμετώπισε σωστά με αποτέλεσμα να μην φανεί μέσα στην περιοχή της Λαμίας. Είναι η λύση στην φετινή κατάρα των πέναλτι μετρώντας ισάριθμες εύστοχες εκτελέσεις.

ΑΛΛΑΓΕΣ

Τοράλ

Ο Ισπανός φάνηκε επηρεασμένος από την αγωνιστική αποχή των 40 ημερών και έπαιξε ίσα ίσα για να αποκτήσει ξανά ρυθμό.

Διαμαντής

Μπήκε στο ματς μετά το γκολ του Φελίπε, πήγε ως τρίτος στόπερ και δεν είχε κανένα πρόβλημα.