Man to Man με τους παίκτες του ΟΦΗ

Η ατομική κριτική των παικτών του ΟΦΗ στο παιχνίδι με την Λαμία.

Βάτερμαν
Ουσιαστικά έπιασε μια φορά την μπάλα στα πόδια του όταν απέκρουσε το σουτ του Νούνιες, δεν έχει ευθύνη στα γκολ που δέχεται.

Μαρινάκης
Εκεί που έχει αφήσει πίσω του ένα κακό 20λεπτο απέναντι στον Ρόμανιτς και είναι σταθερός έχει ακέραια ευθύνη στο γκολ της ισοφάρισης όταν πιάνει αέρα και περνάει η μπάλα στον Αραμπούλι.

Μπαλογιάννης
Κάνει εξαιρετικό παιχνίδι, καλός αμυντικός, καλός επιθετικά κράτησε την θέση του σε όλο το παιχνίδι.

Σελίμοβιτς
Σταθερός στις επεμβάσεις του, προώθησε σωστά την μπάλα από την άμυνα στα χαφ του ΟΦΗ.

Πασαλίδης
Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα απέφυγε τα λάθη ατομικά και συνολικά.

Ντε Γκούζμαν
Με ρυθμό στο πρώτο 45λεπτο, στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε η απόδοση του και ίσως έπρεπε να είχε γίνει αλλαγή αφού και πολλές λάθος μεταβιβάσεις έκανε και δεν είχε τρεξίματα.

Τοράλ
Από τους κορυφαίους παίκτες, έχει τελικές, δύο καταπληκτικές ασίστ και δημιουργεί φάσεις για τους συμπαίκτες του.

Γαγιέγος
Έχει τρεξίματα, με τα χαφ της Λαμίας έδωσε αρκετές μονομαχίες, κουράστηκε μετά το 65′ και μαζί του παρασύρθηκε όλο το κέντρο του ΟΦΗ.

Λάμπρου
Ιδιαίτερα κινητικός, άλλαζε συνεχώς θέσεις και επιθετική συμπεριφορά δημιουργώντας υπεραρυθμίες στην άμυνα της Λαμίας.

Ντουρμισάι
Έδωσε αρκετές μονομαχίες με τον Αντέτζο, μοιραίος παίκτης όταν χάνει μοναδική ευκαιρία για να κάνει το 0-2.

ΑΛΛΑΓΕΣ

Καμάου
Δεν βοήθησε καθόλου, πέτυχε το γκολ που εν τέλει ορθώς ακυρώθηκε και κάνει τραγικό λάθος στην φάση του 2-1 όταν δίνει πάσα, πάρε βάλε στον Μανούσο.