Σταθερός στις επεμβάσεις του, ψύχραιμος με την μπάλα στα πόδια και καθαρό μυαλό στις μεταβιβάσεις του.

Καταπληκτικό παιχνίδι, εξαφάνισε τον Αραούχο που δεν ακούμπησε την μπάλα σε όλο το παιχνίδι.

Πασαλίδης
Ακόμα καλύτερη εμφάνιση από τον στόπερ του ΟΦΗ, εξαιρετικός στο build up, σταθερός σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού.

Μαρινάκης
Μαχητικός, δεν επέτρεψε τα ανεβάσματα του Χατζησαφί, βρήκε χώρους για να ανέβει και χρεώνεται την ασίστ στο γκολ του Λάμπρου.

Μπαλογιάννης
Ο παρ’ ολίγον μοιραίος για τον ΟΦΗ με το χέρι στην φάση του 89′. Κάνει εξαιρετικό παιχνίδι αμυντικά, με πολλές αντοχές και ανεβάσματα επιθετικά – κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Μεγιάδο
Επιβάλλεται πλήρως έναντι των χαφ της ΑΕΚ, μεγάλη η επίδραση του στο ανασταλτικό κομμάτι του παιχνιδιού του ΟΦΗ, κράτησε την ομάδα όρθια στο τελευταίο δεκάλεπτο της πίεσης.

Γαγιέγος
Άψογο παιχνίδι σε τακτικό επίπεδο, κράτησε το τέμπο του παιχνιδιού, απέφυγε τα αβίαστα λάθη και για ακόμα ένα παιχνίδι έδιξε πόσο πολύ δεμένο δίδυμο είναι με τον Μεγιάδο.

Τοράλ
Παρότι δεν πήρε πολλές επιθέσεις, ο τρόπος με τον οποίο ξεδιπλώνει την αντεπίθεση στο γκολ του Καμάου δείχνει παίκτη μεγάλης κλάσης. Ψύχραιμος και όποτε ήθελε ανέβαζε τον ρυθμό του παιχνιδιού.

Ντε Γκούζμαν
Σπουδαίο παιχνίδι σε τακτικό επίπεδο, κράτησε την θέση του βοήθησε στα ανεβάσματα του Τσούμπερ όπου βοήθησε σημαντικά στο μαρκάρισμα του.

Λάμπρου
Βάζει γκολάρα στο 1-1, στο πρώτο ημίχρονο παίρνει πάνω του πολλές επιθέσεις και δείχνει σε μεγάλο βαθμό την ποιότητα με το εξαιρετικό τελείωμα του στο γκολ της ισοφάρισης.

Φαν Ντάινεν
Συνεχής πίεση στα στόπερ της ΑΕΚ, δεν έχει σταματήσει να τρέχει, κράτησε πίσω την άμυνα της Ένωσης που δεν την άφησε να χτίσει επιθέσεις από πίσω.

ΑΛΛΑΓΕΣ

Καμάου
Η χρυσή αλλαγή του Νιόπλια, κάνει εξαιρετικό τελείωμα στην φάση του 1-2.

Καστάνιος
Πίεσε αρκετά την άμυνα της ΑΕΚ διατηρώντας την πίσω από το κέντρο, είχε μια τελική παρότι σούταρε από δύσκολη θέση.