Man to Man με τους παίκτες του ΟΦΗ

Η ατομική κριτική των παικτών του ΟΦΗ στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.

Επασί

Δεν έχει ευθύνη στα γκολ που δέχεται κάνει δυο εντυπωσιακές επεμβάσεις στο δεύτερο ημίχρονο κρατώντας χαμηλά το σκορ.

Μαρινάκης

Κάνει ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του με την φανέλα του ΟΦΗ. Περιόρισε τον Ρέαμπτσουκ σε σέντρες, βγήκε επιθετικα αρκετές φορές συμμετέχει όμως στο 1-3 με λάθος απομάκρυνση.

Μπαλογιάννης

Δεν αντιμετώπισε θέματα με τον Λαλά, κόβοντας του τελείως την διέξοδο προς την περιοχή του ΟΦΗ, επιθετικά άπλωσε αρκετές φορές το παιχνίδι του με σέντρες που δεν βρήκαν τους τελικούς αποδέκτες.

Διαμαντής

Πετυχαίνει καταπληκτικό γκολ με στυλ επιθετικού, ατομικά περιόρισε σε μεγάλο βαθμό τον Ελ Αραμπί που σχεδόν δεν ακούμπησε την μπάλα.

Βούρος

Αντιμετώπισε προβλήματα στο build up με πολλά λάθος μεταβιβάσεις, έχασε αρκετές φάσεις και γενικά πιέστηκε πολύ από τους παίκτες του Ολυμπιακού.

Μεγιάδο

Έτρεξε ασταμάτητα, απέφυγε τα αβίαστα λάθη είχε καλή συνεργασία με Ντε Γκούζμαν.

Τοράλ

Προσπάθησε να πάρει πρωτοβουλίες δημιουργικά δίχως αποτέλεσμα, δεν του βγήκε το παιχνίδι και τον κλείδωσε ο Μπουχαλάκης με συνεχές πρέσινγκ.

Ντε Γκουζμαν

Πηρε αρκετές πρωτοβουλίες, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, έβγαλε σωστά τον ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός του.

Λάμπρου

Έβγαλε ενεργεία στο πρώτο ημίχρονο ήταν επιθετικός προς τον Λαλά, στο δεύτερο ημίχρονο δεν βρήκε χώρους και δικαιολογημένα έγινε αλλαγή.

Φαν Ντάινεν

Άψογος τακτικά, κυνηγούσε συνεχώς τον Ρέαμπτσουκ με αποτέλεσμα να μην δημιουργείται υπεραρυθμια από την πλευρά του. Επιθετικά δεν φάνηκε.

Καστάνιος

Παλεψε με Σισέ, Μπα αλλά το έργο του ήταν εξαρχής δύσκολο. Είχε μια ωραία προσπάθεια στο ξεκίνημα του αγώνα αλλά μέχρι εκεί.

ΑΛΛΑΓΕΣ

Τσιλιανίδης

Πήρε πρωτοβουλίες και στημένες φάσεις αλλά δεν πρόλαβε να φανεί ιδιαίτερα.

Γιάννου, Καμάου

Δεν φάνηκαν καθόλου

Σελίμοβιτς

Δικαιώσε τον Νιόπλια που δεν του δίνει χρόνο συμμετοχής

Στάικος

Ο Βατσλίκ του στέρησε την ευκαιρία να βάλει το γκολ της χρονιάς με την εντυπωσιακή επέμβαση του στον κεραυνό από 40 μέτρα.