Man to Man με τους παίκτες του ΟΦΗ

Η ατομική κριτική των παικτών του ΟΦΗ στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό.

Βάτερμαν
Σταθερός στις επεμβάσεις του, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τον Παναθηναϊκό, δεν είχε ευθύνη στα γκολ που δέχτηκε ο ΟΦΗ.

Ουές
Επιθετικά βρήκε χώρους να απειλήσει, αμυντικά δεν αντιμετώπισε προβλήματα.

Κοροβέσης
Αντιμετώπισε προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο, δεν πάτησε καλά αμυντικά, λάθος τοποθέτηση στο 2-0 του Παναθηναϊκού.

Διαμαντής
Γενικά δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα θέματα αλλά είναι μέσα και στα δύο γκολ που δέχεται ο ΟΦΗ.

Σελίμοβιτς
Το καλύτερο παιχνίδι του με την φανέλα του ΟΦΗ, αντιμετώπισε κάποια θεματάκια σε ατομικά μαρκαρίσματα όμως σε γενικές γραμμές πήγε πολύ καλά.

Γιαννούλης
Έχει ευθύνη στο πρώτο γκολ του Παναθηναϊκού καθώς χάνει τον Σένγκεφελντ και δεν προλαβαίνει να αντιδράσει.

Στάικος
Κακό πρώτο ημίχρονο, ανέβηκε αρκετά στην επανάληψη βγάζοντας ενέργεια αλλά χάνει την μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με το κάκιστο τελείωμα.

Βαφέας
Ιδιαίτερα καλός στο πρώτο ημίχρονο, βρήκε χώρο και έβγαλε ψηλά την άμυνα του ΟΦΗ αποφεύγοντας τα λάθη.

Νέιρα
Κάκιστος για 60 – 65 λεπτά, ανέβηκε πάρα πολύ μετά την είσοδο του Τσιλιανίδη βρίσκοντας χώρο στον άξονα και βοηθώντας αρκετά στην κυκλοφορία της μπάλας.

Σαρδινέρο
Προσπάθησε αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει την άμυνα του Παναθηναϊκού σε κανένα σημείο. Κάνει ωραίο τελείωμα στην φάση που τίθεται οφσάιντ.