Πρώτος σκόρερ στην Ολλανδία: Γκολ – buzzer beater στο 93′ για τον Γιακουμάκη!

Ο Κρητικός επιθετικός συνεχίζει να τρελαίνει την Ολλανδία και με δύο γκολ οδήγησε την Φένλο στη νίκη επί της Βίλεμ φτάνοντας τα 12 γκολ και πλέον είναι πρώτος σκόρερ στο πρωτάθλημα.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης κέρδισε την μάχη από τον Βαγγέλη Παυλίδη και με δύο γκολ προσέφερε την νίκη στην Φένλο με 2-1 και ανέβηκε στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ της Eredivisie με 12 γκολ!
Τα κατορθώματα του Νίκου Μαχλά, όταν εκείνος με την φανέλα της Φίτεσε πήρε το χρυσό παπούτσι θυμίζει φέτος ο Γιώργος Γιακουμάκης. Παρότι αγωνίζεται σε ομάδα που μάχεται να αποφύγει τον υποβιβασμό, ο Κρητικός επιθετικός μετρά ήδη 12 γκολ και είναι πρώτος σκόρερ στην φετινή Eredivisie!

Ο Έλληνας φορ  με δύο δικά του τέρματα στην επανάληψη ήρθε το τελικό 2-1. Ο Γιακουμάκης ισοφάρισε από με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 79ο λεπτό, ενώ με ψύχραιμο συρτό πλασέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το τελικό 2-1, σε μία ακόμα εκπληκτική προσωπική παράσταση!