Man to Man με τους παίκτες του ΟΦΗ

Διαβάστε την ατομική κριτική των παικτών του ΟΦΗ στο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό.

Σωτηρίου
Έχει ευθύνη και στα δύο γκολ που δέχεται ο ΟΦΗ. Στο πρώτο είναι εκτός εστίας και δεν προλαβαίνει να κάνει τίποτα και στο δεύτερο έμεινε καρφωμένος στην εστία του.

Ουές
Καταπληκτικό παιχνίδι από τον 22χρονο μπακ, από τα καλύτερα φετινά του. Μόνιμη πηγή κινδύνου από την πλευρά του, δημιούργησε πολλές φάσεις, αμυντικά δεν αντιμετώπισε προβλήματα.

Κοροβέσης
Αντιμετώπισε πολλά προβλήματα στο δεύτερο ημίχρονο με τον Αριγίμπι και αντικαταστάθηκε σωστά.

Διαμαντής
Έχει ευθύνη στο δεύτερο γκολ του Παναιτωλικού όταν δεν πηδάει καν για την κεφαλιά του Ματσόλα. Κατά τα άλλα, δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα.

Σελίμοβιτς
Παρότι δεν είναι κακός, δεν υπάρχει κανένα πέναλτι στην φάση τον Αριγίμπι, κάνει τραγικό λάθος στο γκολ του Λιάβα όταν έχει μηδαμινή αντίδραση με αποτέλεσμα να δεχτεί ο ΟΦΗ το γκολ σαν σε προπόνηση.

Βούρος
Ψύχραιμος και σταθερός στις τοποθετήσεις του. Καλή συνεργασία με τον Ουές παίζοντας ως δεξιός στόπερ.

Μεγιάδο
Νέα καλή εμφάνιση, κυρίαρχος στην μεσαία γραμμή του γηπέδου. Από τους κορυφαίους του γηπέδου.

Νέιρα
Ωσεί παρόν στο παιχνίδι, δεν βοήθησε σχεδόν καθόλου δημιουργικά.

Στάικος
Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, ανέβασε απόδοση στο δεύτερο παίζοντας ως εσωτερικός μέσος. Πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ, καλό δεύτερο ημίχρονο με σωστές μεταβιβάσεις και συμμετοχή στο παιχνίδι του ΟΦΗ.

Στάρτζεον
Ξεκίνησε καλά, είχε ένα πολύ καλό 20λεπτο όμως στην συνέχεια χάθηκε από το ματς δίχως να προσφέρει τα αναμενόμενα.

Σαρδινέρο
Ο Ισπανός είναι ο μοιραίος παίκτης του ΟΦΗ όταν στο 90′ χάνει μοναδική ευκαιρία για το 2-2.