Σίμος: “Δεν κέρδισε η καλύτερη ομάδα”

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

O προπονητής του ΟΦΗ μετά το ματς με τον Ν.Π.Σ Βόλου (1-2) τόνισε οτι η ομάδα πλέον κοιτάζει το ματς Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ.

Τα όσα είπε ο Γιώργος Σίμος μετά το 1-2 με τον Ν.Π. Βόλου:

“Καλή Χρονιά σε όλους με Υγεία και για το Ποδόσφαιρο μας θέλω να πω οτι τα πράγματα δεν πάνε καλά και έχουμε χάσει το νόημα του Αθλήματος. Δίνει χαρά στον κόσμο και χρειάζεται να το προστατεύσουμε.

Σήμερα δεν κέρδισε η καλύτερη ομάδα. Δεν έχω παράπονο από την προσπάθεια. Στο Β Ημίχρονο αδικήσαμε τους εαυτούς μας σε κάποιες λεπτομέρειες. Το Ποδόσφαιρο είναι λεπτομέρειες δυστυχώς.

Ήμασταν κυρίαρχοι στο ματς, αλλά δυστυχώς δεν ήρθε το αποτέλεσμα που θέλαμε. Κοιτάμε την συνέχεια και το ματς της Τρίτης με τον ΠΑΟΚ. Θέλουμε στο Κύπελλο να διεκδικήσουμε τις πιθανότητές μας.

Τραυματίστηκε ο Σακόρ. Αύριο θα ξέρουμε τι ακριβώς έχει. Δεν ήταν καλό για μας, που έγινε τόσο νωρίς η αλλαγή αυτή.

Ο Σεμέντο είναι μαζί μας κάθε μέρα. Δεν ξέρω τι γράφεται.

Για τα μεταγραφικά γίνονται προσπάθειες και οτι είναι θα ανακοινωθεί. Έχουμε εμπιστοσύνη στο ρόστερ μας. όλοι οι παίκτες είναι σημαντικοί. Θέλουμε παίκτες που ανεβάσουν το επίπεδό μας.

Έχουμε κίνητρο και δεν επαναπαυτήκαμε. Το υπάρχον ρόστερ μπορεί να κερδίσει κάθε αντίπαλο.

“Ψάχνουμε” για όλες τις θέσεις. Ο Μεγιάδο σταδιακά θα αρχίσει να παίρνει λεπτά συμμετοχής”.