Video | Ο Παπαδόπουλος είχε “σφάξει” τον ΟΦΗ κόντρα στον Απόλλωνα

Το όνομα του Παπαδόπουλου δεν έγινε γνωστό στον ΟΦΗ, μόλις το Σάββατο, γιατί τον Μάη του 2017 είχε δώσει το μεγαλύτερο “μαϊμού – πέναλτι” που έχουμε δει στο Ηράκλειο.

Ο Μακεδόνας διαιτητής, πρωταγωνιστής του αγώνα του Φαλήρου, είχε “σφυρίξει” το παιχνίδι του ΟΦΗ με τον Απόλλωνα Σμύρνης τον Απρίλιο του 2017 για το πρωτάθλημα της Football League. Ο ΟΦΗ προηγούνταν με 1-0 και στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα ο Παπαδόπουλος αναλαμβάνει να δώσει ρεσιτάλ. Στο 82ο λεπτό του παιχνιδιού ο Αλμπάνης κάνει μια μεγαλοπρεπή “βουτιά” μέσα στην περιοχή του ΟΦΗ, όπως θα δείτε και στο παρακάτω video, και αυτός δίνει ένα πέναλτι που άνετα βρίσκεται στο ΤΟΡ -10 των πιο αστείων αποφάσεων που έχουμε δει στα ελληνικά γήπεδα.