Video / Τι έκανε ο ΟΦΗ στις 12 Γενάρη

To Gentikoule γύρισε πίσω τον χρόνο και έψαξε τι έκανε ο ΟΦΗ στις 12 Ιανουαρίου προηγούμενες χρονιές. Η τεσσάρα στην Ξάνθη στις 12 Ιανουαρίου 2003.

Μόλις ένα παιχνίδι έχει δώσει ο ΟΦΗ στις 12 Ιανουαρίου σε παιχνίδια πρωταθλήματος γυρίζοντας πίσω στον χρόνο. Και αυτό το παιχνίδι συνδυάζεται με μια από τις μεγαλύτερες, σε σκορ, εκτός έδρας νίκες που  έχει πετύχει ο ΟΦΗ. Ήταν στις 12 Ιανουαρίου 2003 όταν ο ΟΦΗ πήγε στην Ξάνθη για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα. Οι γηπεδούχοι προηγούνται με 1-0, έχουν δύο δοκάρια όμως ένα καταπληκτικό γκολ του Ντεγιάνοφ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου γυρίζει τον διακόπτη. Οι παίκτες του Σκάζνι πετυχαίνουν άλλα τρία στο δεύτερο ημίχρονο και φεύγουν με το επιβλητικό 1-4 από την χιονισμένη, όπως θα δείτε στο παρακάτω video, Ξάνθη.