Αστοχία και κόκκινη δεν άφησαν τον ΟΦΗ να κερδίσει!

Ο ΟΦΗ εμφανίστηκε πολύ βελτιωμένος, έχασε μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει και παίζοντας με 10 σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, έμεινε στο 0-0 με την ΑΕ Ηρακλείου.

Ούτε σήμερα ο ΟΦΗ κατάφερε να πάρει την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα και χρειάζεται να προσπαθήσει ακόμα περισσότερο προκειμένου να μπορέσει στην συνέχεια να ξεπεράσει αυτό το μεγάλο βαθμολογικό μειονέκτημα που του αφήνει ο απολογισμός των πρώτων αγωνιστικών αλλά και το -6. Ο ΟΦΗ παρουσιάστηκε καλύτερος σε σχέση με το παιχνίδι της πρεμιέρας χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει με τους Πόποβιτς, Περογαμβράκη, Γκούμα με αποτέλεσμα να παραμείνει το 0-0.

Μεγάλο ρόλο έπαιξε η ανύπαρκτη αποβολή του Τζέκου στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με αποτέλεσμα ο ΟΦΗ να υποχρεωθεί να παίξει με 10 ποδοσφαιριστές για 45 λεπτά.