Και μέσα σε όλα, μηδέν σεβασμός στον ΟΦΗ…

Σε ένα “ναυάγιο” όπως το χθεσινό του Μοσχάτου, δεν μπορείς να αναζητήσεις δικαιολογίες και άλλοθι. Όμως ας πούμε δύο πράγματα και για την διαιτησία του Βεργέτη.

Ο διαιτητής από την Τρίπολη ήταν τουλάχιστον εριστικός απέναντι στον ΟΦΗ – χωρίς να αποτελεί δικαιολογία – με κάποιες φάσεις να κρίνουν και την ροή του αγώνα. Η πρώτη φάση που γίνεται, είναι στο πρώτο ημίχρονο όταν ο Ευσταθίου δέχεται ένα χτύπημα από τον Μάναλη – ανάλογο με αυτό που έκανε ο Κουσίδης και ορθώς αποβλήθηκε – αλλά ο Βεργέτης δεν το βλέπει με αποτέλεσμα ο ποδοσφαιριστής του Εθνικού να μην αποβληθεί και ενώ το σκορ είναι 1-0 υπέρ των γηπεδούχων. Στο δεύτερο ημίχρονο, γίνεται καθαρό πέναλτι πάνω στον Πατηνιώτη όμως και πάλι ο Βεργέτης δείχνει “παίζετε”.

Όλα τα παραπάνω δεν αποτελούν δικαιολογίες για την χθεσινή, απαράδεκτη, εμφάνιση αλλά δείχνουν εν μέρει και τις προθέσεις με τις οποίες ξεκινάει το φετινό πρωτάθλημα.