Εντυπωσιακός ο ΟΦΗ με τέσσερα δοκάρια και νίκη μόνο… με 2-0 επί της Κηφισιάς!

Τα κορίτσια του ΟΦΗ ήταν εντυπωσιακά στην πρεμιέρα, σημάδεψαν τέσσερις φορές τα δοκάρια (!) στο πρώτο ημίχρονο και τελικά με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο επικράτησαν της Κηφισιάς με 2-0.

Το παιχνίδι αποτέλεσε έναν επιθετικό μονόλογο για τον ΟΦΗ που ξεκίνησε με το δεξί στο πρωτάθλημα της Women’s League. Οι δευτεραθλήτριες Ελλάδας πίεζαν από το ξεκίνημα του αγώνα και ήδη στο πρώτο ημίχρονο είχαν σημαδέψει τρεις φορές τα δοκάρια της εστίας της Κηφισιάς.

Τελικά, έπρεπε να φτάσουμε στο 43ο λεπτό με την Ριμπάνσκα να βρίσκει με μια εξαιρετική μεταβίβαση την Έφι που δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει για το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε με τον ΟΦΗ να ψάχνει το δεύτερο γκολ που θα κλείδωνε τη νίκη με την Ριμπάνσκα να διαμορφώνει το τελικό 2-0 στο 85ο λεπτό.