Σπουδαίο διπλό για τον ΟΦΗ με ψυχή και καρδιά!

Ξεκίνημα με το δεξί έκανε η γυναικεία ομάδα του ΟΦΗ στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής φεύγοντας από την Ρόδο με τους τρεις βαθμούς μετά τη νίκη επί της ΑΣΤΙΡ με 2-1.

Ο ΟΦΗ έκανε ένα εξαιρετικό παιχνίδι στην Ρόδο και κατάφερε να πάρει την πρώτη – ιστορική – νίκη του στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής επικρατώντας με 2-1 της ΑΣΤΙΡ. Ο ΟΦΗ εκφράζει τα έντονα παράπονα για την διαιτησία του Γιαννούκα του συνδέσμου Δωδεκανήσου που υπέδειξε ένα ανύπαρκτο πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων και το οποίο είχε ως αποτέλεσμα την ισοφάριση. Τα κορίτσια του Ζαφείρη Λατσούδη ήταν ανώτερα στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με την Κοκοτσάκη. Οι Ροδίτισσες ισοφάρισαν σε 1-1 όμως ο ΟΦΗ δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 75′ με γκολ της Μαρίας Χρηστάκη κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο.

Δείτε το LIVE του Gentikoule

ΟΦΗ: Αποστολάκη, Συμεωνίδη, Παπαδάκη, Αγγελάκη, Γιαννούτσου, Κουνάλη, Τριβιζάκη, Χρηστάκη, Κοκοτσάκη, Κυδωνάκη, Νικητάρα.

15.00 / Σέντρα στην Ρόδο – ιστορική πρεμιέρα για τον ΟΦΗ που δίνει το παρθενικό του παιχνίδι στην Β’ Εθνική

5′ Πρώτη φάση για τον ΟΦΗ με το σουτ της Κοκοτσάκη να φεύγει άουτ

Γκοοοοοολ! Η Κοκοτσάκη συνεχίζει με φόρα από το περσινό παιχνίδι και δίνει προβάδισμα στον ΟΦΗ

Παραμένει το 0-1 μετά από 35 λεπτά παιχνιδιού στην Ρόδο

Nέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ με το σουτ της Κουνάλη να φεύγει μόλις άουτ!

16.22 / Τέλος ημιχρόνου

Αρκετός κόσμος παρακολουθεί το παιχνίδι (και ειδικά για αγώνα γυναικείου ποδοσφαίρου) καθώς στην εξέδρα βρίσκονται 200 θεατές!

Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο

62′ Γκολ για την ΑΣΤΙΡ. Η Τριβιζάκη υπέπεσε σε πέναλτι και οι γηπεδούχες με πέναλτι ισοφαρίζουν σε 1-1

Γκοοοοοοοοοοολ! Η Μαρία Χρηστάκη με διαγώνιο σουτ δίνει ξανά το προβάδισμα στον ΟΦΗ!

Το παιχνίδι βρίσκεται στο τελευταίο 10λεπτο με τον ΟΦΗ να έχει τον απόλυτο έλεγχο μετά το γκολ της Χρηστάκη

Τελικό αποτέλεσμα: ΑΣΤΙΡ – ΟΦΗ 1-2!