Αετός… ήταν ο ΟΦΗ, μπήκε με φόρα στο 2015!

Κόντρα σε θεούς και δαίμονες, αγωνιζόμενος με 4 παίκτες λιγότερο, και παίζοντας καταπληκτικό μπάσκετ ο ΟΦΗ κέρδισε τον Αετό με 61-74 ενώ η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 26 πόντους!

Παρά τις δυσκολίες που αντιμετώπισε πριν την έναρξη του αγώνα, χάνοντας πριν από λίγες ημέρες τον βασικό του πλέι – μέικερ, έχει χάσει ήδη τον πρώτο του σκόρερ (Κιτσούλης) ενώ πριν και μετά την έναρξη του αγώνα έχασε Στυλιανού, Τρεπάλοβατς, κατάφερε να πάρει μια νίκη που τον ανεβάζει ακόμα περισσότερο στην βαθμολογία. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μόνο στο πρώτο 10λεπτο με τον ΟΦΗ να παίρνει το προβάδισμα στο 5’ και να μην το χάνει καθόλου. Η πρώτη περίοδο έληξε 14-17 με την διαφορά να μεγαλώνει συνεχώς. Πρώτα πήγε στους 10 πόντους (22-32) και με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου εκτοξεύτηκε στους 20 (32-52). Ο ΟΦΗ έπαιζε καταπληκτικό μπάσκετ, η διαφορά εκτοξεύτηκε στους 26 πόντους (37-63) όμως η κόπωση αφού η ομάδα έβγαλε το ματς με 5-6 παίκτες είχε ως αποτέλεσμα και το τελικό 61-74.