Γκίμας: “Συγχαρητήρια στον ΟΦΗ”

Ο Τεχνικός του Φιλιππου Βέροιας, Δημήτρης Γκίμας απένειμε τα εύσημα στον ΟΦΗ για τη νίκη επί της ομάδας του.

Αναλυτικά όσα είπε ο τεχνικός του Φιλίππου Βέροιας

«Συγχαρητήρια στην ομάδα του ΟΦΗ για την νίκη και θα συμφωνήσω με όλα όσα είπε ο κος Τακιανός. Ήταν όντως ένα παιχνίδι όπως το περιμέναμε, κλειστό και ανταγωνιστικό και σε καμία περίπτωση δεν αντιμετωπίσαμε τον ΟΦΗ ξέροντας ότι έρχεται με τέσσερις συνεχόμενες ήττες αλλά ούτε ξεγελαστήκαμε από την καλή μας εμφάνιση στον αγώνα με την ΑΕΚ. Όπως έχω ξαναπεί το πρωτάθλημα είναι τέτοιο που μπορείς να κερδίσεις οποιονδήποτε και να χάσεις από οποιονδήποτε. Είχαμε ένα πολύ κακό, νωθρό πρώτο ημίχρονο όπου δεν μπορέσαμε να έχουμε το έλεγχο του παιχνιδιού, ένα ημίχρονο χωρίς ενέργεια. Δεν μπορώ να πω ότι έχω παράπονο, στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε και είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Σε ορισμένες φάσεις όμως που είχαμε το πάνω χέρι στο σκορ ίσως οι επιλογές να ήταν διαφορετικές Έχουμε βέβαια μια απορία για το τρίποντο που σημείωσε ο ΟΦΗ και έκανε το 59-62 εάν ήταν εμπρόθεσμο ή όχι. Πρέπει να διαχειριστούμε την ήττα με ηρεμία. Δυστυχώς έχουμε κάνει 5 συνεχόμενες ήττες, την επόμενη βδομάδα ξεκινάει ο δεύτερος γύρος και πρέπει να είμαστε πάρα πολύ προσεκτικοί με το Παγκράτι. Πρέπει η ψυχολογία μας να αλλάξει να κάνουμε μια νίκη γρήγορα. Συγχαρητήρια στον ΟΦΗ και εύχομαι καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.»