Πρώτη εμφάνιση για την εφηβική ομάδα του ΟΦΗ στο Πρωτάθλημα ΕΚΑΣΚ

Η εφηβική ομάδα του ΟΦΗ έκανε την πρώτη της εμφάνιση για το φετινό Πρωτάθλημα ΕΚΑΣΚ, αντιμετωπίζοντας την αντίστοιχη ομάδα του Ηρακλείου. Παρά την ήττα με 66-75, ο ΟΦΗ έδειξε ένα άκρως ανταγωνιστικό πρόσωπο, με το παιχνίδι να κρίνεται στις λεπτομέρειες.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με το Ηράκλειο να παίρνει σημαντικό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο (12-28), ωστόσο οι παίκτες του ΟΦΗ αντέδρασαν δυναμικά στο δεύτερο δεκάλεπτο, μειώνοντας τη διαφορά στους 8 πόντους στο ημίχρονο (31-39). Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ομάδες πάλεψαν σκληρά, με τον ΟΦΗ να παραμένει κοντά στο σκορ, αλλά τελικά να γνωρίζει την ήττα στο φινάλε.

Η ομάδα του ΟΦΗ, υπό την καθοδήγηση των προπονητών Χαραλαμπάκη και Πάλλη, έδειξε εξαιρετικά στοιχεία και πάθος για το παιχνίδι, υποσχόμενη ακόμα καλύτερες εμφανίσεις στη συνέχεια του πρωταθλήματος.