Κακός ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο και ήττα από τον Ερμή Αργυρούπολης

Ο ΟΦΗ ήταν πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο ωστόσο στο δεύτερο πέτυχε μόλις 30 πόντους με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα από τον Ερμή με 83-66.

Την πρώτη του φετινή ήττα γνώρισε ο ΟΦΗ στο πρωτάθλημα της National League 1 στο κλειστό της Αργυρούπολης από τον τοπικό Ερμή. Παρότι ο ΟΦΗ ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο κλείνοντας μάλιστα το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ υπέρ του (21-24), στο δεύτερο ημίχρονο δεν έπιασε τα ίδια στάνταρ απόδοσης με αποτέλεσμα να ηττηθεί.

Οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια (36-36) ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ο Ερμής βρήκε πολλές λύσεις από τα 6.75 με αποτέλεσμα να πάρει προβάδισμα δέκα πόντων το οποίο διατήρησε καθ’ όλη την διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου για να έρθει το τελικό 83-66.

Τα 10λεπτα: 21-24, 36-36, 56-46, 83-66