Πολυβόλο στο 4ο δεκάλεπτο ο ΟΦΗ 86-81 την ΑΕΝΚ

Με πολύ καλό μπάσκετ στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο ΟΦΗ κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει τη νίκη επικρατώντας με 86-81 της Κηφισιάς.

Οι παίκτες του Κρις Χουγκάζ αν και ήταν πίσω στο σκορ στην περισσότερη διάρκεια του αγώνα, με πολύ καλό μπάσκετ στο 4ο δεκάλεπτο και με καθαρό μυαλό σε επίθεση και άμυνα κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην Κηφισιά.

Η νίκη της ομάδας φάνηκε να επισκιάζεται από τον τραυματισμό του Δημήτρη Καραδολάμη, ο οποίος αποχώρησε τραυματίας από το γήπεδο λίγα λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι. Ο πάοουερ φόργουορντ του ΟΦΗ, δεν πάτησε καλά το πόδι του και αποχώρησε τραυματίας, ωστόσο ο τραυματισμός του δεν προκαλεί ανησυχία.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  16-23, 37-40, 60-62, 86-81

ΟΦΗ (Χουγκάζ): Κερασοβίτης 2, Λιούις 12, Ορφανός 11 (3), Παπανικολάου 7 (1),  Σιζόπουλος 14 (2), Παναγάκης, Καραδολάμης 16 (3), Μπαλάφας 10, Κατιάκος 14 (1).

ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Νικητάκης 24, Μοσχοβίτης 8, Λυμπερόπουλος, Διαμαντόπουλος 7 (1), Κόκκαλης, Κολώκας 13 (1), Μενουδάκος, Σιούτης 9 (1), Κουκουνιάς 2, Πετροδημόπουλος 18.