100αρα και θέαμα από τον ΟΦΗ που συνέτριψε την ΑΕΚ Άργους με 100 – 70!

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΟΦΗ που συνέτριψε την ΑΕΚ Άργους με 100 – 70 επιστρέφοντας στις νίκες και τις καλές εμφανίσεις…

Mε τον ΟΦΗ να σκοράρει  μόνο έξω από τα 6,75 στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και την ΑΕΚ Άργους να ακολουθεί από κοντά ο ΟΦΗ προηγήθηκε με 12-8 στο 3΄ . Οι φιλοξενούμενοι δείχνοντας αρκετά ανταγωνιστικοί στα πρώτα λεπτά του αγώνα με ένα σερί 5-0 πέρασαν μπροστά 12-13 και 14-15 λίγο αργότερα .Ο ΟΦΗ  δεν άργησε να περάσει και πάλι μπροστά στην συνέχεια και με ένα στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου κατάφερε να στείλει την διαφορά σε διψήφια νούμερα και να κλείσει την περίοδο προηγούμενος με 30-19.

Ο ΟΦΗ στην δεύτερη περίοδο  συνέχισε να έχει την διαφορά σε διψήφια νούμερα με την διαφορά να φτάνει κοντά στους 20 πόντους, Τελικά το δεκάλεπτο έκλεισε με τον ΟΦΗ να προηγείται με 48-31.

Με την κούραση να αρχίζει να έρχεται για τους φιλοξενούμενους που είχαν μόλις 6 παίκτες στην διάθεση τους  και τον ΟΦΗ να πατάει γκάζι κα να συνεχίζει την πολυφωνία έξω από τα 6,75 η διαφορά ξεπέρασε και τους 20 ενώ με την λήξη του δεκαλέπτου έφτασε και τους 30 (75-45)

Με το υπόλοιπο του παιχνιδιού να αποκτά χαρακτήρα τυπικης διαδικασίας ο ΟΦΗ χωρίς να πατήσει γκάζι κράτησε την διαφορά στα ίδια επίπεδα και τελικά εφτασε στην άνετη νίκη επικρατώντας με 100-70