Video | Ράλλης: «Κάναμε αυτά που έπρεπε, τουλάχιστον στο τελευταίο λεπτό και κερδίσαμε»

Eπιμέλεια:Πάνος Κατσαρός

Όσα είπε στην κάμερα της ομάδας ο Βασίλης Ράλλης μετά τη νίκη επί των Μελισσίων.

Ο ΟΦΗ πήρε μία δύσκολη νίκη κόντρα στα Μελίσσια με 63-60, καταφέρνοντας με ένα εντυπωσιακό σερί στο τελευταίο λεπτό να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ και να φτάσει στην επικράτηση.

Ο προπονητής του ΟΦΗ, Βασίλης Ράλλης τόνισε μετά τη λήξη του αγώνα:

«Νομίζω ότι υποτιμήσαμε το παιχνίδι, ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο. Νομίζαμε ότι θα κερδίσουμε εύκολα, τα παιδιά της αντίπαλης ομάδας έβαλαν 2-3 μεγάλα σουτ, μπήκαν στο ματς, είχαν καλή ψυχολογία. Βρεθήκαμε με πέντε πόντους πίσω στο σκορ στο ένα λεπτό και ευτυχώς κάναμε αυτά που έπρεπε, τουλάχιστον στο τελευταίο λεπτό και κερδίσαμε.

Είχαμε και την τύχη βέβαια μαζί μας, με το κλέψιμο και το σουτ στο τέλος των Μελισσίων, αλλά τουλάχιστον είναι νίκη, έχουμε φτάσει στις 7 νίκες. Οδεύουμε προς το όριο των 11 που έχουμε θέσει. Ελπίζω να μπουν και τα άλλα παιδιά, και ειδικά στα κρίσιμα εντός έδρας που έρχονται. Να κρατήσουμε την έδρα μας από εδώ και πέρα και να παίξουμε καλύτερο μπάσκετ».