Απίστευτη νίκη του ΟΦΗ γύρισε το παιχνίδι μέσα σε ένα λεπτό από το -5!

Με κατάθεση ψυχής μέσα σε 60 δευτερόλεπτα και ενώ έχανε με πέντε πόντους, ο ΟΦΗ έκανε ένα ΜΟΝΑΔΙΚΟ come back και από εκεί που έχανε με 55-60 πήρε μια σπουδαία νίκη με 63-60 επί των Μελισσίων.

Ο ΟΦΗ είχε το παιχνίδι στα χέρια του και παρότι πήγε στα αποδυτήρια, με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, έχοντας προβάδισμα 9 πόντων (26-17), στο δεύτερο έπαθε μπλακ άουτ με αποτέλεσμα να γνωρίσει μια οδυνηρή ήττα.

Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι έξι λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, ο ΟΦΗ είχε προβάδισμα εννέα πόντων (50-41) ωστόσο από εκεί και πέρα οι παίκτες του Βασίλη Ράλλη ήταν πάρα πολύ και στο 39′ βρέθηκαν να είναι πίσω στο σκορ με 55-60. Με αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο λεπτό ο ΟΦΗ γύρισε το παιχνίδι και επτά δευτερόλεπτα πριν το τέλος πήρε το προβάδισμα με 61-60 φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 63-60.

Τα 10λεπτα: 13-12, 26-17, 47-39, 63-60