Ηττα για το μπάσκετ του ΟΦΗ στη Λαμία

Την ήττα με 76-58 από τον Έσπερο Λαμίας εκτός έδρας, γνώρισε ο ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου νότου της Γ’ Εθνικής.

Ο ΟΦΗ έμεινε στο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά απο την τρίτη περίοδο και μετά, οι γηπεδούχοι άρχισαν να χτίζουν μια διαφορά, την οποία αύξαναν όλο και περισσότερο με αποτέλεσμα να φτάσουν στη νίκη. Ο ΟΦΗ βρίσκεται στην 6η θέση της Γ’ Εθνικής (2ος όμιλος Νότου με 25 βαθμούς.

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Χρηστίδης Ηλ.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 36-34 (ημίχ.), 55-46, 76-58.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Γ. Σοφογιάννης): Ρόκας 3 (1), Φραγκιαδάκης, Σέττος 18 (3), Αργύρης, Ξηρός 2, Παναγιωτίδης 11 (1), Φύκας 14 (1), Σοφογιάννης, Φούντας 2, Ζαχαράκης 6 (1), Παπαργυρόπουλος 20.

ΟΦΗ (Γ. Κόκκινος): Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης 3, Μαϊστρέλης 6 (2), Ξενάκης 7, Καρλάφτης, Μπουμπάρης 4, Αγαπιάδης 17 (1), Πρωτογεράκης 10, Κυρίτσης 5, Μουλάς.