Κρίμα και άδικο!

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Ο ΟΦΗ πάλεψε σαν… λιοντάρι και έστειλε ένα χαμένο ματς στην παράταση αλλά έκανε τελικά… δώρο την νίκη στον Αρη Νίκαιας με 77-79!

Έσπασαν καρδιές στο ΒΑΚ όπου ο ΟΦΗ άγγιξε την 5η σερί νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ εθνικής (2ος όμιλος) αλλά τελικά ηττήθηκε στην παράταση με 77-79 από τον Αρη Νίκαιας για την 7η αγωνιστική.

Το ματς ήταν θρίλερ και κρίθηκε με τρίποντο του Γρίβα 3” πριν τελειώσει η παράταση.
Νωρίτερα ο ΟΦΗ είχε επιστρέψει στο ματς, όπου έχανε ακόμα και με διψήφια διαφορά και τελικά ισοφάρισε και το έστειλε στο έξτρα πεντάλεπτο.

Ο ΟΦΗ με πρωταγωνιστές τους Μουλά και Μπούμπαρη, που έβαλαν τους φιλοξενούμενους στα… καλάθια, προηγήθηκε με 27-21 στην 1η περίοδο.

Όμως ο Αρης ήταν πολύ εύστοχος στο δεύτερο δεκάλεπτο και πήγε στα αποδυτήρια με διαφορά υπέρ του 4 πόντων, 40-44.

Στο 3ο ο ΟΦΗ ήταν και πάλι συνεχώς πίσω στο σκορ και το δεκάλπετο έκλεισε με 56-64.

Στην τελευταία περίοδο τα καλάθια έμπαιναν με… δυσκολία και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, 69-69,  με τον ΟΦΗ να κάνει φοβερή αντεπίθεση στο τέλος και να ισοφαρίζει 9” πριν το τέλος με τον Μουλά.

Το Gentikoule βρέθηκε στο “παλατάκι” του ΒΑΚ και σας μεταφέρε LIVE και λεπτό προς λεπτό, σε real time, την αναμέτρηση.