Άρης – Ολυμπιακός 1-2

Τη νίκη με 2-1 πανηγύρισε ο Ολυμπιακός στο Βικελίδης κόντρα στον Άρη ανεβαίνοντας και πάλι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το παιχνίδι για τους γηπεδούχους, καθώς πήραν το προβάδισμα μόλις στο 6ο λεπτό, όταν ο Ματίγια εκτέλεσε το φάουλ και ο Ντιγκινί με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σα, με τη βοήθεια και του δεξιού δοκαριού!

Στο 33ο λεπτό όμως οι Πειραιώτες έφτασαν στην ισοφάριση με σκόρερ τον Μασούρα, ο οποίος μετά από σέντρα του Τσιμίκα, νίκησε με κεφαλιά τον Έμαν.

Μάλιστα πέντε λεπτά αργότερα η ομάδα του Μαρτίνς πέτυχε και δεύτερο τέρμα, με τον Ελ Αραμπί να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα του γκολκίπερ του Άρη, κάνοντας το 2-1.

Στο 43ο λεπτό ο Σουντανί πέτυχε γκολ, ωστόσο αυτό ακυρώθηκε για χέρι του σκόρερ, αφότου ο Tζοβάρας τσέκαρε ο ίδιος τη φάση στο VAR.

Στην επανάληψη δεν έγιναν πολλά πράγματα και έτσι το σκορ δεν άλλαξε με το 2-1 να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.